Polski       English

Repertuar
W każdym programie znajdują się krótkie proste bajki przeplatane angielskimi piosenkami.
Jedno przedstawienie zawiera zwykle 5 historyjek i 5 piosenek.

Bajki o zwierzętach

Powitanie Zwierzęta

Dzieci oglądają bajkę o wielkim lwie uratowanym przez małą myszkę oraz o smoku z bolącym brzuchem. W teatrze cieni Noe zabiera zwierzęta na swoją arkę. Śpiewamy również nową wersję piosenki „If you're happy” pokazując co robią zwierzęta kiedy są szczęśliwe. Na czas piosenki o dwóch małych ptaszkach dzieci dostają kolorowe własnoręcznie przez nas wykonane ptaszki zakładane na palce.

 

Bajki zimowe

Choinka Myszki

Zawierają wszystkie istotne elementy Bożego Narodzenia, czasami w nietypowym kontekście. Można tu znaleźć misie czekające na Świętego Mikołaja oraz myszki, które dzielą się chlebem jak opłatkiem. Jest i anioł, który opowiada o zwierzętach udających się do Betlejem. Dzieci mogą porzucać się wełnianymi śnieżkami i zjeść upieczone w magiczny sposób pierniczki. Otrzymują też dzwoneczki i wspólnie śpiewamy piosenkę o kuligu.

 

Bajki wiosenne

Wiosna Jajo

Odgrywamy Odgrywamy historyjki o budzącej się wiośnie i porach roku. Dzieci razem z wróżką wyczarowują deszcz i słońce. Trzymając w rękach kwiat, mali widzowie pokazują jak w z nasionka-cebulki wyrasta piękny żonkil. Niektóre bajki zawierają elementy wielkanocne: jest zajączek, poszukiwanie jajek, są jajka zwykłe i jajka podejrzanie duże ...
Nie zapominamy też o akcentach humorystycznych, czyli o Prima Aprilis.

 

Bajki podróżnicze

Indianie Sztorm

Razem z naszymi bohaterami przenosimy się z kontynentu na kontynent. Dzieci przeżywają przygodę z chińskim smokiem, polowanie na lwa oraz przygody z piratami i Indianami. W opaskach z piórkiem wykonują indiański taniec. Żeglują po morzach i przemierzają lądy różnymi środkami transportu.

 

 

Bajki londyńskie

Queen Bus

Dzieci poznają charakterystyczne miejsca Londynu. Razem z kotem udają się pałacu królowej, gdzie pojawiły się myszy. Obserwują pracę Sherlocka Holmesa, który ze swoją lupą poszukuje śladów zaginionego królika. Dowiadują się też jak legendarny Artur został królem. Na koniec przygotowujemy wspólnie popołudniową herbatkę.

 

 

Bajki na urodziny

Ramka Tort

Są to bajki z naszego repertuaru wybrane zależnie od upodobań solenizanta. Przedstawiamy między innymi historie o piratach, księżniczkach czy Indianach. Na czas niektórych bajek dzieci otrzymują rekwizyty, co uatrakcyjnia przedstawienie. Na zakończenie dzieci dekorują wielki tort urodzinowy z materiału, który zamienia się w wielką ramkę do zdjęcia. W ramach urodzin istnieje możliwość zamówienia teatrzyku do przedszkola dziecka.